Tuesday, June 4, 2013

Sexy Black Dress

Денешниот пост е за љубителите на црните фустанчиња со кои пријатно може да изненадите во секоја прилика... Овој пат јас го искористив за посвечена пригода, со додатоци од златен накит за совршено вклопување со моите чевли. Ваквите црни кратки фустани ви подлежат на вашата креативност и инспирација како да ги украсите, надополните и секој пат да изгледате различно без дас се запримети дека е истиот модел, тоа го оставам на вас :).
Имајте убав ден и погледнете ги фотографиите!


Monday, June 3, 2013

Jeans & Shirt

 Времето повторно ни дозволува да облечеме нешто танко со долги ракави заради неговата променливост...
Овој пат искомбинирав  џинс со шаховско кошулче во една јака и доминантна боја, која на комбинацијата и дава една свежина и уникатност. Штиклите кои оддамна ги имам, супер се вклопја и ја заогружија целата кобинација. Тие што обожаваат кошули- изберете некои со интересен принт, кои на вашиот изглед ќе ви дадат еден посебен впечаток.
Толку и за денес, имајте убав ден!
                                                              Jeans: OXXO
                                                              Shirt: Pop time
                                                              Shoes: Altramarea from Italy

Saturday, June 1, 2013

Casual :)

Во голем недостиг на време денешниот пост го објавувам малку подоцна од вообичаено.. Денешниот избор ми е една кежуал  варијанта за прошетка , трчкање со Сара и завршување на некои од работните обврски во текот на денот..
Бордо пантолони во комбинација со асиметрилна блуза со принт, и високи пролетни чизми ...ова се моите викенд изданија за одмор и релаксација со семејството.
Имајте убав ден!

                                          Pants: Mac denim
                                         Boots: Miss Stoun