Monday, June 3, 2013

Jeans & Shirt

 Времето повторно ни дозволува да облечеме нешто танко со долги ракави заради неговата променливост...
Овој пат искомбинирав  џинс со шаховско кошулче во една јака и доминантна боја, која на комбинацијата и дава една свежина и уникатност. Штиклите кои оддамна ги имам, супер се вклопја и ја заогружија целата кобинација. Тие што обожаваат кошули- изберете некои со интересен принт, кои на вашиот изглед ќе ви дадат еден посебен впечаток.
Толку и за денес, имајте убав ден!
                                                              Jeans: OXXO
                                                              Shirt: Pop time
                                                              Shoes: Altramarea from Italy

9 comments:

  1. Mnogu e ubava kosulava, mnogu!Epten ubav izgled, kosula,farmerki i stikli se nepogreslika kombinacija :)

    ReplyDelete
  2. e ova mi se sviga:) odlicna kombinacija po moj vkus...bravo

    ReplyDelete
  3. Се гледа човек на кого модата му е пасија, тип топ во секое време. Браво, само напред!

    ReplyDelete