Sunday, March 31, 2013

И конечно мојот сопруг денес реши да ми направи фотосесија :))).. Мора да признаам дека фотографиите се прекрасни и имам тешка задача да изберам само неколку од нив...
Пред да ги прикачам да спомнам нешто за мојот аутфит..Оваа недела некако сум инспирирана од комбинациите и можностите што ги нуди црно и бело и комбинација на некоја друга боја..овој пат тоа беше мојата омилена..Окер..
Да не должам многу и еве погледнете!!!
Уживајте во последниот ден од викендот!!! :)Saturday, March 30, 2013

Ова беше мојот избор за отварање на Деновите на Македонска Музика..Долга зелена сукња во форма на сирена и бела прозирна кошула.. Немав простор за многу накит па затоа си дозволив само една алка на ралата и бела плик чанта.
Еве уште една комбинација за свечени пригоди!
Уживајте!!!
Денес расположението и идеата ми се насочија кон една посмела варијанта... Хеланки во црно бели риги.. Блузичка која е во ист црно бел стил со асиметрични линии и малку боја.. Розево сако и штиклички кои додаваат еден по шик изглед.. Ова е за оние кои што сакаат да бидат во центарот на вниманието и да не згрешат!!! :)
Имајте убав ден!!!

Friday, March 29, 2013

Добар ден на еден дождлив ден :))..
Искрено го сакам ова време, мирисот на дожд и чадорчињата по улиците :)))..
Денешната комбинација е црно бела со малку боја..мојот избор овој пат беше црвено!!!
Мојот предлог комбинација за денес е како за малку пари може да изгледате шик!!! Ова фустанче може да го најдете во Певекс за 199 ден. чорапи санда 50.ден и веќе сте направиле комбинација за 250 ден!!! Уживајте комбинирајте и играјте си со боите!!! Бидете креативни!!!
Имајте убав ден :*


Thursday, March 28, 2013

Денешниот ден ми е се набрзина со милион обврски... Но еве пак некако издвојувам време за ова затоа што многу сакам ова што го започнав ..моето ново хоби :))
Денешната комбинација ја искористив за последни мигови на кратки чизмички кои се во многу карактеристична сина боја која со неколку детали..марамата и ташната да ја надополнат и да го заокружат целиот изглед!!! Се надевам дека ке ви се допадне и дека не направив некои грешки!!!
Имајте убав ден!!! :*
Wednesday, March 27, 2013

Добар ден на сите што ќе го прочитаат и денешниот мој пост :)..  Како и секој ден кога не сум од сабајле на работа и го посветувам на мојата ќерка Сара..шеткаме, јадеме , играме  .. и ја посетуваме нашата омилена игротека.. И тука мама користи место и простор да направи неколку слики за на блогот :).
Денешната комбинација на карамел со бела боја и целата та комбинација да ја разбиам со цветни хулахопки баш ми делуваше опуштено и да се спремам за детска игра во игротеката...
Ова е еден вообичаен дневен изглед со тренди сукња и патичина..
Следен пат ќе ја искомбинирам и со високи потпетици !!! Па ке се добие еден сосем поинаков изглед!!!
Тоа е се за денес.. Убав ден! :*

Tuesday, March 26, 2013

И ова е денешниот пост...Сукњича црна со бобици која ја шиев сама и мислам дека можат многу убави комбинации да се прават со неа затоа што и прилегаат многу бои..Овај пат ја искомбинирав со портокалево..Доволни беа хулахопките и марамата..И мислам дека изгледа супер!
Имајте убав ден мои блогери!!!
Со едно мало задоцнување за вчерашниот пост..за жал мојот компјутер вчера цркна :((..Но еве се се среди и да се навратам кон ова :)...Мојата вчерашна комбинација беше тексас сукњичка која сама ја шиев..кошулче бело со џемперче...бели хулахопки..тексас чевлички ... едно ланченце и готово тргнав на работа :)..
Тоа беше се за вчера се надевам дека ќе ви се допадне!!!
Sunday, March 24, 2013

Недела...ден за моето семејство кога сите заедно цеееел ден се дружиме..и конечно можам мојот сопруг да го искористам за некоја фотка.. :)
Денешната комбинација на лилаво со крем беше добар избор..
Мојата балон сукњичка која ја шиев сама, со прекрасен колан кој се совпаѓа со целата комбинација, нежно ланченце надополнето со чипка блуза.. и на крај моите нови пролетни чизмички... и оп све испадна топ ! ;)
Тоа го оставам вие да кажете! Убав ден!