Tuesday, April 30, 2013

Црно и бело

Добар ден на сите каде и да сте и што и да правите :)...
Денешниот пост ќе биде комбинација на еден аутфит и едно ланче од мојата рачна изработка, и како тоа може да се вклопи во еден аутфит. Главната инспирација ја добив директно од него а се останато спонтано се вклопи спонтано ( хеланкии и бело блузе) и добив еден комплетен изглед на црно бела комбинација. Погледнете ги фотографиите и имајте убав ден!


Monday, April 29, 2013

Hello на сите...утрото некако ми почна со чешање, кивањe, потечена во очите..значи...започна борбата со алергијата :).. Но не ме попречува во тоа денес да ви претставам еден многу интересен аутфит. Повторно модата се навраќа на разголување на стомакот..и ете една таква комбинација,блузе или можам да кажам бебидолче таков е моделот.. со долга риба сукња која ја шиев и кои ги сошив повеќе за оваа сезона :).. Тексас краткото палто му дава еден чик  или шик изглед.ланче со зебра дизајн....и едноставно нема да останете незабележани...комбинацијата е за оние кои се малку посмели кога избираат што да облечат!
Имајте убав ден и внесете ја пролетта во вашиот гардеробер!

Sunday, April 28, 2013

Недела...искрено го изгубив овој пат чувството на викенд со нашата работа...Но да се навратам на мојот пост :).. Денес ке погледнете една џинс комбинација, кои многу ретко ги правам тие џинс комбинации иако ги обожавам...  Невообичаен џинс кој е изработен во повеќе бои веројатно изработен со хлор и бои ..претпоставувам  :) сум правела порано а веројатно и некои од вас.. останатиот дел е бело памучно блузе и сино болеро...иии марамта која ја надополнува окер бојата на моите високи потпетици... се надевам дека ќе ви се допадне, имајте убав ден во овие прекрасни пролетни денови! :*Friday, April 26, 2013

BLACK & MINT

Добар ден! Времето веќе топло и на моменти да кажам веќе жешко :)... Па првиот корсет за оваа кодина веќе е облечен. Во денешниот пост ќе погледнете една комбинација на црно со монт. Црната боја носи во себе една темна-потешка нота и во комбинација со минт некако седолови еден нежен и романтичен изглед, и како еден убав детал на сето тоа е мин ланчето by Simona Petrovski кое може да биде и ваше :), еве како и тоа се вклопува во еден аутфит.
 Погледнете ги сликите кои се направени на една многу интересна локација во Скопје!
Имајте убав ден!!!


Фолија ланче и Комбинација :)

 Денешниот пост ќе биде поврзан со ланче by Simona Petrovski  и еден аутфит како може вие да го комбинирате и едноставно како изгледа кога го носите на себе. Оваа туника-фустанче го обожавам заради неговата еднобојност ( тегет ) која дозволува различни комбинации. Овај пат ви го презентирам ланчето изработено на фолија кое е многу нежно и штосно затоа што фолијата не се заприметува на вас и бисерчината се како звездички на небото :).. Бледо розева комбинација, романтична и нежна. Цената на ова ланче е 250 денари.. се надевам дека е реалната цена и за вас :)
    Погледнете ги сликите и имајте убав ден!

Thursday, April 25, 2013

РАЧНА ИЗРАБОТКА НА НАКИТ by SIMONA PETROVSKI :)

После 47 постови кои беа посветни само за мода, изглед, комбинации..денес следува еден поинаков пост :).. имам малку трема :)).. Поттикната од една моја пријателка Русевска Анита која исто така изработува свој личен накит, ме потсети на нешто што оддамна го немам правено, барем не јавно..и заради сите фамилијарни обврски таа креативност сум ја запуштила... Но еве..со многу идеи и пред се желба, прв пат ја нудам мојата креативност  на вас и за вас :), па ке се потрудам и мој труд да го продадам ( многу поволно) , и бидејки уметност е барем кога ќе го споделиш барем со уште една личност ... :)))
    Во овај пост ќе погледнете дел од мојата ако можам да ја наречам колекција, и со секој нареден моден пост ќе презентирам како едно ланче се вклопува во една комбинација и во каква.. :)
Ако ви се допадне и сте заинтересирани можете да ме додадете на FB Симона Петровски Моден Блог.. и во INBOX  ќе се договориме за се :)
  Погледнете и искрено се надевам дека ќе ви се допадне ! :)
Wednesday, April 24, 2013

Добар ден !

 Во денешниот пост ќе погледнете поелегантна комбинација од црни пантолони и црна блуза со златно-црвени детали, и според мене најинтересниот детал во целата комбинација се чевлите кои со нивната интересна и невообичаена форма му даваат на изгледот една убава свежина.
Ваква црна комбинација може да ја комбинирате со милион различни детали, бои, спорски, елегнатни, чик и што ли уште не...потребна е само вашата креативност...
Имајте убав ден  :)
Monday, April 22, 2013

Бидејќи и денес времето некако ми изгледа шашаво во денешниот аутфит ќе внесам малку појаки бои за да го задржам расположението во текот на денот. Туника - фустанче со многу интересен принт во комбинација од лилава, портокалова, розева и како рамка на сето тоа црна боја, доволно шарено што немав простор да додавам накит па како најголем детал ги искористив високите црни чизми. Погледнете ги сликите и уживајте во овај не толку сончев ден!