Saturday, June 1, 2013

Casual :)

Во голем недостиг на време денешниот пост го објавувам малку подоцна од вообичаено.. Денешниот избор ми е една кежуал  варијанта за прошетка , трчкање со Сара и завршување на некои од работните обврски во текот на денот..
Бордо пантолони во комбинација со асиметрилна блуза со принт, и високи пролетни чизми ...ова се моите викенд изданија за одмор и релаксација со семејството.
Имајте убав ден!

                                          Pants: Mac denim
                                         Boots: Miss Stoun

9 comments:

 1. preskatka e Sara..za tebe ne zboram-na ubav covek se mu stoi :) :*

  ReplyDelete
 2. Маичката-закон! А Сара прав слаткиш :D

  ReplyDelete
 3. Nice this look!
  Thanks for your lovely comment on our blog!

  http://todayilook.blogspot.it

  ReplyDelete
 4. Одлична комбинација, асиметралната маичка е полн погодок. Истенчен вкус. Едноставно, а прекрасно!

  ReplyDelete