Friday, May 31, 2013

Maxi dress

За денес еден пост во maxi dress долг фустан....вакви фустани, пантолони, комбилизони се најпогодни за експресно спремање со кои нема да згрешите никогаш. За оваа комбинација добив комплименти дека суќната е преубава , но всушност таа е споена со тексас материјалот..штосно
Тоа е и за денес, имајте убав ден времето веќе се стабилизира.. или не :))))
:*
                                          maxi dress: Pop time
                                          jewelry: Duki & Daso

Thursday, May 30, 2013

Jeans & layered blouse

Деновиве времето е право доживување, сонце, дожд, ветер, топло, ладно...едноставно многу променливо. За вакво време јас се одлучив за темно син џинс искомбиниран со една слоевита блуза која има интересен спој на бои (окер-тегет-бела)...Како моден додаток ги искористив обетките од мојата колекција, со еден интересен дизајн и супер спој во овој аутфит.
Тоа е тоа и за денес..имајте убав ден!

                                                    Jeans: Mac collection
                                                   T-shirt: Pop tyme
                                                   Shoes: Stradivarius
                                                earrings: my collection 

Wednesday, May 29, 2013

My mom closet

И повторно извлеков нешто од плакарот на мајка ми...Плисе суќна  која е уште еден доказ дека модата постјано кружи и се враќа на еден пософистициран начин, со која повторно може да доловите еден ултра модерен изглед.
Иако порано кога мојата мајка ми ги подаруваше искрено вопшто не ми се допаѓаа и бев скептик дека некогаш воопштно ќе ги облечам...но веројатно бев премлада за да ја разберам нивнат вредност, сега ми се омилените парчиња кои секогаш ме мотивираат да направам интересни комбинации.
    Во овој пост со оваа сива плисе суќна сакав да доловам еден кежуал стил кој воедно дава еден опуштен но и модерен изглед..и тоа е се за денес.
Имајте убав ден љубители на модата! :*

                                               Skirt: My mom closet
                                               Т- Shirt : H & M

Tuesday, May 28, 2013

Color of shoes

Денешната инспрација доаѓа директно од чевлите кои пред 5 години ги купив од Германија и ми беа омилени заради дебелиот топук и интересниот спој на бои.. Во денешната комбинација е едно надополнување на нив и како уште едно ланче од мојата колекција може да се спои во еден аутфит.
И тоа е се за денес, погледнете и имајте убав ден!                                                       Shirt: By Grupa Fiore
                                                       Vest: By Grupa Fiore
                                                       Pants: By Goodies
                                                     

Monday, May 27, 2013

Red & White

И повторно да извлечам од мојот плакар нешто што сама сум шилеа. Овој пат тоа е црвената суќна со која едно време бев заразена со оваа кројка на суќни и сошив различни со истиот крој. За денешниот пост ја искомбинирав со бела кошула која е од плакарот на мојата мајка и е многу стара но ја обожавам. За пролетните чевлички и да не зборувам последните постови ми се само со нив, просто се заљубив и не ми се вадат од нозе!!!!
Тоа е тоа, погледнете и имајте убав ден!
Skirt: My design
Shirt: My mom closet
Boots: Bershka
Jewelry: Flower coclection by Simona Petrovski

Sunday, May 26, 2013

Sooo simple

Мислам дека денешната комбинација ми е  наједноставната комбинација до сега, но мислам дека пантолоните со висок струк даваат еден повпечатлив изглед и ги издолжуваат нозете.
Крем-бела комбинација.... и без никакви додатоци..so simple :)
Погледнете и имајте убав ден!


Saturday, May 25, 2013

Fashion & Friends :)

Добар ден... :)
Денес ќе погледнете кратко фустанче со моден принт, во бледо кремова боја....која супер ми се совпадна со чизмичките :)... а како моден детал доминира сино-златната боја која го заокружува целиот изглед .Сето тоа во еден  прекрасен ден со блогерките....фала женски! :*

Friday, May 24, 2013

Stripes & Flowers

Денес повторно една комбинација со линии но овој пат тегет со бело.. Овој пат без никакво разбивање со друга боја, само додадов ако можам да ги кажам.. еден вид огрлици со една нова линија на изработка од мојата колекција која сеуште не е објавена :)..
  Погледнете и имајте убав ден, времето ветува многу :)Thursday, May 23, 2013

Stripes & Red :)

Некако ми тргна со овие комбинации, иако е облачно времето во одреден период е притушно и сепак е за кратки ракави...
Ова беше ептен брзинска комбинација, од туника-фустанче во црно бели линии, болеро кое одлично се совпадна и како боја за да се разбие сето тоа ја одбрав црвената.
Црно белата кобинација ќе ви биде основа за секакво комбинирање кое ке ви биде многу интересно, и предизвик да ја пробате со секоја можна боја  :).
Погледнете и имајте убав ден!