Tuesday, June 4, 2013

Sexy Black Dress

Денешниот пост е за љубителите на црните фустанчиња со кои пријатно може да изненадите во секоја прилика... Овој пат јас го искористив за посвечена пригода, со додатоци од златен накит за совршено вклопување со моите чевли. Ваквите црни кратки фустани ви подлежат на вашата креативност и инспирација како да ги украсите, надополните и секој пат да изгледате различно без дас се запримети дека е истиот модел, тоа го оставам на вас :).
Имајте убав ден и погледнете ги фотографиите!


22 comments:

 1. Love so much the LBD <3
  What about following each other? Just let me know!
  Xxx

  Carolina

  www.the-world-c.blogspot.com

  ReplyDelete
 2. Mnogu e ubav fustanov.Jas imam vakov peplum model od Zara, temnoportokalov, ama sepak crno si e crno :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Crno na se odi i vo sekoja prilika i godishno vreme :-)

   Delete
 3. Заводлив изглед :)) И фустанот и чевлите се прекрасни!!!

  http://fashioncompilation.blogspot.com/

  ReplyDelete
 4. This post is full of lovely photos! I love your fresh look!
  Best Regards
  Miss Margaret Cruzemark
  http://margaretcruzemark.blogspot.com/

  ReplyDelete
 5. Black is alway the best
  xoxo
  www.welovefur.it

  ReplyDelete
 6. Многу провокативно, а сепак невулгано

  ReplyDelete
 7. Great post :)
  Summer giveaway on my blog, check it out :)

  xx Sofie

  Your Princess is in Another Castle

  ReplyDelete
 8. Go sakam tvojot stav <3 !


  http://sekymorrison8.blogspot.com

  ReplyDelete
 9. Predobra haljina.Odlicno izgledas :*

  http://mypersonalclosetbysamra.blogspot.com/

  ReplyDelete