Tuesday, June 4, 2013

Sexy Black Dress

Денешниот пост е за љубителите на црните фустанчиња со кои пријатно може да изненадите во секоја прилика... Овој пат јас го искористив за посвечена пригода, со додатоци од златен накит за совршено вклопување со моите чевли. Ваквите црни кратки фустани ви подлежат на вашата креативност и инспирација како да ги украсите, надополните и секој пат да изгледате различно без дас се запримети дека е истиот модел, тоа го оставам на вас :).
Имајте убав ден и погледнете ги фотографиите!


Monday, June 3, 2013

Jeans & Shirt

 Времето повторно ни дозволува да облечеме нешто танко со долги ракави заради неговата променливост...
Овој пат искомбинирав  џинс со шаховско кошулче во една јака и доминантна боја, која на комбинацијата и дава една свежина и уникатност. Штиклите кои оддамна ги имам, супер се вклопја и ја заогружија целата кобинација. Тие што обожаваат кошули- изберете некои со интересен принт, кои на вашиот изглед ќе ви дадат еден посебен впечаток.
Толку и за денес, имајте убав ден!
                                                              Jeans: OXXO
                                                              Shirt: Pop time
                                                              Shoes: Altramarea from Italy

Saturday, June 1, 2013

Casual :)

Во голем недостиг на време денешниот пост го објавувам малку подоцна од вообичаено.. Денешниот избор ми е една кежуал  варијанта за прошетка , трчкање со Сара и завршување на некои од работните обврски во текот на денот..
Бордо пантолони во комбинација со асиметрилна блуза со принт, и високи пролетни чизми ...ова се моите викенд изданија за одмор и релаксација со семејството.
Имајте убав ден!

                                          Pants: Mac denim
                                         Boots: Miss Stoun

Friday, May 31, 2013

Maxi dress

За денес еден пост во maxi dress долг фустан....вакви фустани, пантолони, комбилизони се најпогодни за експресно спремање со кои нема да згрешите никогаш. За оваа комбинација добив комплименти дека суќната е преубава , но всушност таа е споена со тексас материјалот..штосно
Тоа е и за денес, имајте убав ден времето веќе се стабилизира.. или не :))))
:*
                                          maxi dress: Pop time
                                          jewelry: Duki & Daso

Thursday, May 30, 2013

Jeans & layered blouse

Деновиве времето е право доживување, сонце, дожд, ветер, топло, ладно...едноставно многу променливо. За вакво време јас се одлучив за темно син џинс искомбиниран со една слоевита блуза која има интересен спој на бои (окер-тегет-бела)...Како моден додаток ги искористив обетките од мојата колекција, со еден интересен дизајн и супер спој во овој аутфит.
Тоа е тоа и за денес..имајте убав ден!

                                                    Jeans: Mac collection
                                                   T-shirt: Pop tyme
                                                   Shoes: Stradivarius
                                                earrings: my collection 

Wednesday, May 29, 2013

My mom closet

И повторно извлеков нешто од плакарот на мајка ми...Плисе суќна  која е уште еден доказ дека модата постјано кружи и се враќа на еден пософистициран начин, со која повторно може да доловите еден ултра модерен изглед.
Иако порано кога мојата мајка ми ги подаруваше искрено вопшто не ми се допаѓаа и бев скептик дека некогаш воопштно ќе ги облечам...но веројатно бев премлада за да ја разберам нивнат вредност, сега ми се омилените парчиња кои секогаш ме мотивираат да направам интересни комбинации.
    Во овој пост со оваа сива плисе суќна сакав да доловам еден кежуал стил кој воедно дава еден опуштен но и модерен изглед..и тоа е се за денес.
Имајте убав ден љубители на модата! :*

                                               Skirt: My mom closet
                                               Т- Shirt : H & M

Tuesday, May 28, 2013

Color of shoes

Денешната инспрација доаѓа директно од чевлите кои пред 5 години ги купив од Германија и ми беа омилени заради дебелиот топук и интересниот спој на бои.. Во денешната комбинација е едно надополнување на нив и како уште едно ланче од мојата колекција може да се спои во еден аутфит.
И тоа е се за денес, погледнете и имајте убав ден!                                                       Shirt: By Grupa Fiore
                                                       Vest: By Grupa Fiore
                                                       Pants: By Goodies
                                                     

Monday, May 27, 2013

Red & White

И повторно да извлечам од мојот плакар нешто што сама сум шилеа. Овој пат тоа е црвената суќна со која едно време бев заразена со оваа кројка на суќни и сошив различни со истиот крој. За денешниот пост ја искомбинирав со бела кошула која е од плакарот на мојата мајка и е многу стара но ја обожавам. За пролетните чевлички и да не зборувам последните постови ми се само со нив, просто се заљубив и не ми се вадат од нозе!!!!
Тоа е тоа, погледнете и имајте убав ден!
Skirt: My design
Shirt: My mom closet
Boots: Bershka
Jewelry: Flower coclection by Simona Petrovski

Sunday, May 26, 2013

Sooo simple

Мислам дека денешната комбинација ми е  наједноставната комбинација до сега, но мислам дека пантолоните со висок струк даваат еден повпечатлив изглед и ги издолжуваат нозете.
Крем-бела комбинација.... и без никакви додатоци..so simple :)
Погледнете и имајте убав ден!