Friday, May 31, 2013

Maxi dress

За денес еден пост во maxi dress долг фустан....вакви фустани, пантолони, комбилизони се најпогодни за експресно спремање со кои нема да згрешите никогаш. За оваа комбинација добив комплименти дека суќната е преубава , но всушност таа е споена со тексас материјалот..штосно
Тоа е и за денес, имајте убав ден времето веќе се стабилизира.. или не :))))
:*
                                          maxi dress: Pop time
                                          jewelry: Duki & Daso

12 comments:

 1. suknjata preubava :)

  worldfashionadvice.blogspot.com

  ReplyDelete
 2. Го гледав и јас фустанот ама бев со намера ако го купам да ги раздвојам со тексасот.
  Убаво искомбинирано =)

  ReplyDelete
 3. nikako delenje so teksasot..predobro e vaka...najubav post ti e ovoj do sega Simona ;*

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ova deka nemozam da utnam zato najdobar :))))) :*

   Delete
 4. prekrasna si Simona, te sledam celo vreme i... predobra si :) no. 1
  Jas go sakav vo zoltata boja no za zal ne go kupiv :( i sega mn mi e krivo koga gledam kolku dobro stoi :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. I jas se mislev pomegju boite duri i sakav dvata da gi zemam ama ete se odluciv za bordoto...vo gjorce mislam ima seushte :-)

   Delete
 5. Fustanot e preeeubav!odlicno si go iskombinirala, i baletankite se preslatki ;)

  ReplyDelete
 6. Od kade ti e fustanot, preubav e :)

  ReplyDelete