Thursday, May 30, 2013

Jeans & layered blouse

Деновиве времето е право доживување, сонце, дожд, ветер, топло, ладно...едноставно многу променливо. За вакво време јас се одлучив за темно син џинс искомбиниран со една слоевита блуза која има интересен спој на бои (окер-тегет-бела)...Како моден додаток ги искористив обетките од мојата колекција, со еден интересен дизајн и супер спој во овој аутфит.
Тоа е тоа и за денес..имајте убав ден!

                                                    Jeans: Mac collection
                                                   T-shirt: Pop tyme
                                                   Shoes: Stradivarius
                                                earrings: my collection 

12 comments:

 1. ubava...mi lici Saricka na tebe tuka... <3

  ReplyDelete
 2. Кај се наоѓа тој бренд од каде што ти е мајчката?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Imaat zastapnishtvo vo nekolku prodavnici, ama cela kolekcija im e prekrasna!

   Delete
 3. Маичката е многу убава =)

  ReplyDelete
 4. Каде можат да се набават убетќите? Поздрав

  ReplyDelete
 5. Pisi mi meil na simona.jovcevska@gmail.com ke se dogovorime za dostava. Pozz

  ReplyDelete