Wednesday, May 29, 2013

My mom closet

И повторно извлеков нешто од плакарот на мајка ми...Плисе суќна  која е уште еден доказ дека модата постјано кружи и се враќа на еден пософистициран начин, со која повторно може да доловите еден ултра модерен изглед.
Иако порано кога мојата мајка ми ги подаруваше искрено вопшто не ми се допаѓаа и бев скептик дека некогаш воопштно ќе ги облечам...но веројатно бев премлада за да ја разберам нивнат вредност, сега ми се омилените парчиња кои секогаш ме мотивираат да направам интересни комбинации.
    Во овој пост со оваа сива плисе суќна сакав да доловам еден кежуал стил кој воедно дава еден опуштен но и модерен изглед..и тоа е се за денес.
Имајте убав ден љубители на модата! :*

                                               Skirt: My mom closet
                                               Т- Shirt : H & M

16 comments:

 1. Значи нема нешто по интересно од здолништа комбинирани со маички со натпис, мислам дека овие комбинации можеш да ги носисш од утро до мрак и никогаш да не ти здосадат, а инаку си чувам едно вакво црвено плисирано здолниште од мајка ми, само некако се уште не му е дошол редот

  ReplyDelete
 2. Prekrasno! Kamo sreka da mozeme i nie na nasite deca da im ostavame vakvi kvalitetni parcinja kako sto ni ostavile nasite majki.
  I samata sum fan na vakvi kombinacii, poobicna maicka so suknja, pa taka da epten mi se dopagja ;)))
  Tasniceto e preslatko, odlicno e vkopleno so ruzickite na maickata :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Sara od mene ke imaaa uhuuuu :-) kvalitet poslabo ama neshto ke prezivee :-)

   Delete
 3. Slucajno te vidov pred nekoj den na semaforite pred mavrovka :) Ostavas vpecatok :) Prodolzi da objavuvas sekojdenvno kombinacii toa mi se dopaga kaj tebe :)Pozz

  ReplyDelete
 4. Аии како позираш - браво!! Сукњата совршено се вклопила и воопшто не изгледа дека е стара. Маичката е прекрасна :)

  http://fashioncompilation.blogspot.com/

  ReplyDelete
 5. Ova vo zatvor koga bese?? :-))) Se zezam, ubav retro stil koj nikogas ne izumira.

  ReplyDelete
 6. super kombinacija epten mi se svigja :**

  ReplyDelete
 7. Здолништето многу ми се допаѓа!

  ReplyDelete