Monday, May 27, 2013

Red & White

И повторно да извлечам од мојот плакар нешто што сама сум шилеа. Овој пат тоа е црвената суќна со која едно време бев заразена со оваа кројка на суќни и сошив различни со истиот крој. За денешниот пост ја искомбинирав со бела кошула која е од плакарот на мојата мајка и е многу стара но ја обожавам. За пролетните чевлички и да не зборувам последните постови ми се само со нив, просто се заљубив и не ми се вадат од нозе!!!!
Тоа е тоа, погледнете и имајте убав ден!
Skirt: My design
Shirt: My mom closet
Boots: Bershka
Jewelry: Flower coclection by Simona Petrovski

6 comments:

 1. Суќната ти е најпрекрасна! :* :*

  ReplyDelete
 2. Premnogu mi se svigja kako izgledash!Kosulata se gleda deka e kvalitetna, za zal denes veke nema vakvi. I suknjava ima odlicen kroj.
  Ne me razocaruvas nikogas!
  :*

  ReplyDelete
  Replies
  1. :-) gi obozavam tie stari parcina garderoba...se nadevam deka i ponatamu nema da dozivees razocaruvanje :-)

   Delete
 3. srcka suknjataaaaa...ljubov!! <3

  ReplyDelete