Saturday, March 16, 2013

Па да се надоврзам на предходниот пост. Веќе  кога сум почнала :)))..
Уште едно мое издание во долг фустан, со тренди изглед, што го доловува тигрестиот принт. Фустанот е моја креација исто како и предходниот. Материјалот е памучно трико со бордура, со кое што морав да земам две парчина и да ги спојам однопаку за да го добијам овај ефект. За малку да се зачини сето тоа... додадов и малку гол грб...
За модни додатоци немаше мног простор , искористив црни обетки со златно прозирно камче, кои за жал на се приметуваат на сликите ...


Еве една идеа како за малку пари да добиете еде богат изглед :)

6 comments:

 1. Simonce!!!!!!!!!!!!! Kolku mi e drago sto te gledam tuka aaaaaaa super!!!-Prekrasna si mi!!!! http://anitce.blogspot.com

  ReplyDelete
 2. prekrasno izgledas,fustanot e fantazija

  ReplyDelete
 3. Smelo!
  Mi se dopaga kako se spoeni parcinjata!

  Pozdrav,
  amolusso.blogspot.com

  ReplyDelete
 4. Иако не сум љубител на принт, тебе ти прилега многу убаво. Ми се допаѓа отворениот грб :)

  http://sanjaburgundy.blogspot.com/2013/03/that-aztec-skirt.html

  ReplyDelete