Thursday, March 28, 2013

Денешниот ден ми е се набрзина со милион обврски... Но еве пак некако издвојувам време за ова затоа што многу сакам ова што го започнав ..моето ново хоби :))
Денешната комбинација ја искористив за последни мигови на кратки чизмички кои се во многу карактеристична сина боја која со неколку детали..марамата и ташната да ја надополнат и да го заокружат целиот изглед!!! Се надевам дека ке ви се допадне и дека не направив некои грешки!!!
Имајте убав ден!!! :*
6 comments:

 1. Тиркизната е една од моите омилена бои. Чизмите, марамата и чантата - прекрасни се, особено што се баш во тиркизната боја.

  Поздрав
  http://fashioncompilation.blogspot.com/

  ReplyDelete
 2. Чантата е апсолутно прекрасна.
  Прво затоа што ја обожавам бојата, второ затоа што моделот е инспириран од моите омилени Longchamp tote чанти.
  Ми се допаѓа миксот на стилови кој го имаш изведено во денешниот аутфит. Делуваш софистицирано, модерно, весело и отмено во исто време.
  Фризурата - фаворит.

  ReplyDelete
 3. Многу добра комбинација - тиркизната ми е најомилена боја, па можам да кажам дека комбинацијава ми е најомилена досега.
  Чизмичките се прекрасни, за бојата веќе кажав, моделот е исто одличен - особено практични за дневни излегувања and running errands.
  Чантата совршено се поклопува со остатокот од аутфитот, особено затоа што оди и со чантата и чизмичките.
  Ми се допаѓа тоа што си решила да носиш бела кошула, наместо црна, бидејќи вака комбинацијата е поотворена и има поголема разиграност.
  Накитот - одличен.

  Поздрав:

  http://darkbloomv.wordpress.com/

  ReplyDelete