Wednesday, March 27, 2013

Добар ден на сите што ќе го прочитаат и денешниот мој пост :)..  Како и секој ден кога не сум од сабајле на работа и го посветувам на мојата ќерка Сара..шеткаме, јадеме , играме  .. и ја посетуваме нашата омилена игротека.. И тука мама користи место и простор да направи неколку слики за на блогот :).
Денешната комбинација на карамел со бела боја и целата та комбинација да ја разбиам со цветни хулахопки баш ми делуваше опуштено и да се спремам за детска игра во игротеката...
Ова е еден вообичаен дневен изглед со тренди сукња и патичина..
Следен пат ќе ја искомбинирам и со високи потпетици !!! Па ке се добие еден сосем поинаков изглед!!!
Тоа е се за денес.. Убав ден! :*

6 comments:

 1. Многу, многу ми се допаѓа комбинацијата! Асиметрични сукњи многу сакам кога ќе видам на некоја девојка, патем твојата е одлична, а хулахопките цветни ја разигруваат целата комбинација. Прекрасно :)

  http://fashioncompilation.blogspot.com/

  ReplyDelete
  Replies
  1. i jas gi obozavam ..gi ima vo varijanta na sveceni fustani i prekrasni se!!! Blagodaram :-*

   Delete
 2. Prekrasna kombinacija:))
  http://sekymorrison.blogspot.com/2013/03/by-my-boyfrend.html

  ReplyDelete
 3. Браво, браво, браво :) Полн погодок во секој поглед: умереност, младешка комбинација и соодветна за пригодата.

  ReplyDelete