Tuesday, March 26, 2013

И ова е денешниот пост...Сукњича црна со бобици која ја шиев сама и мислам дека можат многу убави комбинации да се прават со неа затоа што и прилегаат многу бои..Овај пат ја искомбинирав со портокалево..Доволни беа хулахопките и марамата..И мислам дека изгледа супер!
Имајте убав ден мои блогери!!!
6 comments:

 1. Преубава суќна, ја имам видено и кај Анита, ја обожавам :)

  http://sanjaburgundy.blogspot.com/2013/03/blue-skirt-curly-hair.html

  ReplyDelete
 2. Да јас и ја шиев! Благодарам!

  ReplyDelete
 3. Супер ти се работите сама што ги шиеш.
  Поздрав!

  ReplyDelete
 4. Веднаш штом ја видов сукњата ми текна на онаа Анита. Ептен е добра. :) Мене ми се допаѓа комбинација со тоа што би исклучила еден портокалов аксесоар. Вака си контрираат со точките од здолништето.

  Поздрав,
  makedonskimodenblog.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mozebi kaisot...zatoa shto ako ja izvadam maramata gorniot del mi e nekako prazen..vo ocaa kombinacija nosev e crno kratko dzemperce..ama so Sara nikako da se slikam :-) kako shto treba

   Delete