Thursday, March 21, 2013

Времето залади и време е малку да се поддоблечеме, па во право сум била што вчера си ја прогласив птолетта :)))...
   Во ова мое издание ќе видите едни карирани пантолони кои ги шиев сама, кошулче бело (кое одговара со секоја комбинација и мора да се има во плакар!!! ) :)...Неколку детали, и на крај за да не биде баш се складно и едноставно комбинацијата ја надополнив со портокалово болеро.


Тоа е тоа...Уживајте, облекувајте се и коминрајте ги сите бои во плакарот, се е една прекрасна игра!!! ;)

7 comments:

 1. tolku mnogu sakam kosuli, obozavam-no mojata gorna gradba na telo ne go dozvoluva toa ako mozam da ja zakopcam togas vo rameici i pod pazuvi mi e ogromna i najcesto podvitkani rakavi nosam :(
  ovaa kombinacija mi e specificna,porazlicna od ona sekojdnevno i mnogu mi se dopagja-a pantaloni so visok struk se odlocni...bravo

  ReplyDelete
  Replies
  1. Sigurno mozes da probas i da soshies,mozebi ke se pogodi :)))...a i sega bash se vo moda nestrukirani kosuli koi se preubavi i mislam deka bi stoele na sekomu...Fala mnogu Backii

   Delete
 2. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 3. Ми се допаѓа.
  Браво за креативнота и храброста да мешаш повеќе бои во еден аутфит.
  Јас би дала замерка на косата која сметам во овој аутфит подобро да е фатена за да се отстапи место на огрлицата. Мислам дека вака повеќе би се нагласиле и останатите парчиња. :)
  Поздрав.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Da ,mnogu ubavo bi odgovarala pletenka kako vence niz cela kosa..za zal ovaj pat nemav vreme...za zal :-)

   Delete