Tuesday, March 26, 2013

Со едно мало задоцнување за вчерашниот пост..за жал мојот компјутер вчера цркна :((..Но еве се се среди и да се навратам кон ова :)...Мојата вчерашна комбинација беше тексас сукњичка која сама ја шиев..кошулче бело со џемперче...бели хулахопки..тексас чевлички ... едно ланченце и готово тргнав на работа :)..
Тоа беше се за вчера се надевам дека ќе ви се допадне!!!
4 comments:

 1. Косата е токму во мој стил :)

  http://sanjaburgundy.blogspot.com/2013/03/blue-skirt-curly-hair.html

  ReplyDelete
 2. Ја обожавам фризурава! Ја преносев претходната сезона. Толку е лесна да се прави, а изгледа толку шик.
  Убаво ти прилега, воедно и со комбинацијата си се баш во сличен стил. Ми се допаѓа. :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. I jas ja obozavam frizurata...prilega vo povekje stilovi..Ti blagodaram!!!

   Delete