Saturday, March 30, 2013

Денес расположението и идеата ми се насочија кон една посмела варијанта... Хеланки во црно бели риги.. Блузичка која е во ист црно бел стил со асиметрични линии и малку боја.. Розево сако и штиклички кои додаваат еден по шик изглед.. Ова е за оние кои што сакаат да бидат во центарот на вниманието и да не згрешат!!! :)
Имајте убав ден!!!

6 comments:

 1. Одлична!
  Хеланките се предобри, од каде се?

  ReplyDelete
 2. isto kazuvaj od kade se helankite:)

  ReplyDelete
 3. Хахахах ПЕВЕКС ќе треба за заштитно лице да ме земат !!!
  :))

  ReplyDelete
  Replies
  1. koga se zemeni za da znam ako e skoro da letam utre nataka:)

   Delete
 4. Ми се допаѓа контрастот помеѓу линиите на хеланките и маичката. Изгледа доста шик и edgy, идеално за настан како Coachella на пример. :)
  Пастелната розева е одличен додаток, доста го омекнува изгледот. :)

  ReplyDelete