Wednesday, May 1, 2013

Jeans & Orange

Денес конечно по многу долго време во Битола, иако е први мај ние си останавме домче и сси го распаковаме големиот багаж. Па за денес еден аутфит за на широк сокак :))... Погледнете ја оваа комбинација на џинс и кошулче со шарен принт на кој доминира и портокаловата боја со што го искористив и портокаловото ланче од мојата колекција на рачна изработка, алки за на рака во златно портокалева боја и целокупниот изглед е веќе постигнат.
Кој каде и да е и по ливади, ресторани, кафичи, пријатели па некои и се на работа за жал...сите имајте убав ден!

4 comments:

 1. Superski.Kosulceto mnogu mi se svigja, nekako e vo ton so nijansata na dzinsot, i so nakitot top izgleda :))

  ReplyDelete
 2. Falaaa slikite se malku so efekt pa ne se dolovuva bas autfitot.. Ama brka rabota :-)

  ReplyDelete
 3. Moje pitanje za tebe je..?
  "Da li ti mislis da imas stila?"

  ReplyDelete