Friday, May 24, 2013

Stripes & Flowers

Денес повторно една комбинација со линии но овој пат тегет со бело.. Овој пат без никакво разбивање со друга боја, само додадов ако можам да ги кажам.. еден вид огрлици со една нова линија на изработка од мојата колекција која сеуште не е објавена :)..
  Погледнете и имајте убав ден, времето ветува многу :)6 comments:

 1. Neprevazidjena kombinacija! Volim teget belo!

  ninafashionshow.blogspot.com

  ReplyDelete
 2. Auu, moram da priznaam deka ovaa kombinacija povekje mi se svigja od crno belata :) Se e preubavo, i kosulata, i pantalonite i stiklite, a lanceto pa epten se pogodilo. Odlicen izgled!

  ReplyDelete
 3. Kosulkata mi e prekrasna so detalot od cipka gore
  http://thedreamofstyle.blogspot.com/

  ReplyDelete