Sunday, May 19, 2013

My home made jewelry :) New collection

И повторно да ги објавам моите рачно изработени парчина накит кои секогаш ги правам со многу љубов за вас. Повторно можам да кажам дека го користам цвеќето како инспирација кое од секогаш бил еден мој моден детал, со исклучок на мојата музичка инспирација..лначето со ноти и виолински клуч... кое е почеток за една нова колекција за оние кои ја обожаваат музиката, нивните симболи и нивната порака ;)
  Доволно текст, а сега погледнете и одберете го вашето омилено!









                             

Цените на ланчињата можете да ги погледнете на мојот FB профила Симона Петровски Моден Блог

6 comments:

  1. Прееекрасни модели! Многу ми се допаѓаат, сите ми се интересни :)) Ланчето со виолиниски клуч и нотите е преубаво.

    ReplyDelete
  2. Prvite dve lancinja mi se prekrasni osobeno ona rozevoto so cvetot, nemam nisto drugo da kazam, samo edno golemo bravo :)
    http://thedreamofstyle.blogspot.com/

    ReplyDelete