Tuesday, May 7, 2013

Jeans with Stripes

И еве уште еден пост за обожавателите на џинсот... Но овој пат со сребрени надолжни ленти кои ги прават фаремрките невообичаени ... и  се заљубив во нив на прв поглед :).
 За да се докомбинираат работата беше лесна, бела блузичка и бели штикли со метален шпиц...и како накит сребрена плочка.. Изгледот што го постигнав можете да го погледнете на сликите и да видите дали ќе ви се допадне и вам!
Ова малку како copy-paste но навистина ви посакувам убав ден! :*
10 comments:

 1. Farmerkive se prejakiii, i bas se all eyes on you ;))
  Sovrsheno izgledaat so belive stikli so metalen spic.Ednostavno, prekrasno izgledash :))

  ReplyDelete
 2. Фармерките се многу добри!!! Прекрасно изгледаш :) Штиклите совршено се вклопуваат.

  ReplyDelete
 3. ova mi e favorit...obozavam farmerki i metalik boi taka da me osvoi:)

  ReplyDelete
 4. farmerkive ne se za krivi noze, neznam ti kako se odluci da gi obleces :-) ) ) )))) se zezam normalno, po pravi noze nemam videno, slobodno istaknuvaj gi sekogas, neka puknat od maka site dusmani;-)

  ReplyDelete
  Replies
  1. :-):-):-):-):-) NE SI SALAM ;-)me iznasmea

   Delete