Tuesday, May 7, 2013

Yellow

 Времето некако променливо..барем Битола..час сонце ...час дожд... како жените и тоа :)))...
Но да го направам и денешниот пост. Денес сакам да погледенте како една од крагњичките кои ги изработувам и ми се омилени изгледаат на една комбинација. Овој пат едноставна окер-бела комбинација.. за акцентот и шмекот да го даде самото ланче. Јас патувам за скоро кон Скопје.. и ве оставам во добро расположение! Имајте убав ден :*


6 comments:

 1. konecno na lap top-abe prekrasna si sho da kazhaaaaam ;**

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jas mislev bt ke imam povekje vreme ama se izlazav...ke uzivam skopje :-)

   Delete
 2. Mnoogu mi se svigja, i peplumot i bojata na pantalonite i lanceto, epten si se stokmila ,celata si tip top :)))

  ReplyDelete
 3. Poseti crkvu,ali obavezno obuj ove mladenacke cipelice.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Prav pogodok...bingo dobi 1000 evra od veridbata mi se :-)

   Delete