Thursday, May 2, 2013

tra la la la :)))

Уххх пеколни горештини :)))..... за  ова време најпрактични ми се maxi dress фустанчината  а овој особено со принт на хаос од ноти , значи тука нема што да надополнувате многу...балетанчиња и спремни сте за секаде. Малку накит, обетчина.. и јас се спрмив за да се растчувам низ градот со куп обврски... па не ни стигнав салам да се сликам..ама мислам дека сликите ќе ни послужат за овај пост.
Облекувајте се лесно, раслечете се ;)
Имајте убав ден мои драги луѓе :*
8 comments:

 1. Fantastična haljina!
  http://izmaminogormara.blogspot.com/

  ReplyDelete
 2. Haljinava si ustvari TI! Vesela, razigrana, epten e ubav, epten! :)) Pa so notive kaj si go nasla bravoo:***

  ReplyDelete
  Replies
  1. Slucajno..ili ne mi izleze pred oci :-) fala

   Delete
  2. Falaaa...slucajno ili ne naletav na nea :-)

   Delete
 3. haljinata e preubava,no mene vo ovoj post mnogu mi se dopagja kosata-prekrasna ti e

  ReplyDelete
 4. Многу е убав фустанот! Ми се допаѓа шарата =)

  ReplyDelete