Thursday, April 25, 2013

РАЧНА ИЗРАБОТКА НА НАКИТ by SIMONA PETROVSKI :)

После 47 постови кои беа посветни само за мода, изглед, комбинации..денес следува еден поинаков пост :).. имам малку трема :)).. Поттикната од една моја пријателка Русевска Анита која исто така изработува свој личен накит, ме потсети на нешто што оддамна го немам правено, барем не јавно..и заради сите фамилијарни обврски таа креативност сум ја запуштила... Но еве..со многу идеи и пред се желба, прв пат ја нудам мојата креативност  на вас и за вас :), па ке се потрудам и мој труд да го продадам ( многу поволно) , и бидејки уметност е барем кога ќе го споделиш барем со уште една личност ... :)))
    Во овај пост ќе погледнете дел од мојата ако можам да ја наречам колекција, и со секој нареден моден пост ќе презентирам како едно ланче се вклопува во една комбинација и во каква.. :)
Ако ви се допадне и сте заинтересирани можете да ме додадете на FB Симона Петровски Моден Блог.. и во INBOX  ќе се договориме за се :)
  Погледнете и искрено се надевам дека ќе ви се допадне ! :)
11 comments:

 1. BRAVO...samo napred :) mnogu mi se dopaga...

  www.worldfashionadvice.blogspot.com

  ReplyDelete
 2. Mnogu se ubavi i specificni i mosne unikatni, ama sea za sea mi e favorit lanceto/kragnja so bisercinja :)))

  ReplyDelete
 3. Прекрасно! Убави бои, интересни модели :))

  http://fashioncompilation.blogspot.com/

  ReplyDelete
 4. Mi go nema komentarot sto go ostaviv :(
  Eve pak ke pisam, mnogu se ubavi i unikatni ;)a za favorit go izdvojuvam lanceto/kragnja so bisercinja ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. :-(...Fala, daa mnogu e ubavo toaa

   Delete
 5. Retko nekoj vaka javno ke kazhe deka taa i taa osoba te inspirirala..ti blagodaram mnoguuuu-prekrasni se!!! <3

  ReplyDelete
  Replies
  1. Iskrena..a i kako da sokrijam eden takov prekrasen covek shto me inspiriral :-*

   Delete