Friday, April 26, 2013

Фолија ланче и Комбинација :)

 Денешниот пост ќе биде поврзан со ланче by Simona Petrovski  и еден аутфит како може вие да го комбинирате и едноставно како изгледа кога го носите на себе. Оваа туника-фустанче го обожавам заради неговата еднобојност ( тегет ) која дозволува различни комбинации. Овај пат ви го презентирам ланчето изработено на фолија кое е многу нежно и штосно затоа што фолијата не се заприметува на вас и бисерчината се како звездички на небото :).. Бледо розева комбинација, романтична и нежна. Цената на ова ланче е 250 денари.. се надевам дека е реалната цена и за вас :)
    Погледнете ги сликите и имајте убав ден!

6 comments:

 1. mnogu jako lanceto!


  www.worldfashionadvice.blogspot.com

  ReplyDelete
 2. Ete mi go favoritot :)))
  I fustanov e mnoogu jak, mi se svigja kako si go iskombinirala, toj e poednostaven i akcentot e staven na lanceto :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. :)) Svezdeno nebo haha da da tuka lanceto doagja do izraz :)

   Delete
 3. Фустанот е одличен модел, многу несекојдневен.
  ланчето ми се допаѓа, во оваа комбинација одлично оди.

  ReplyDelete
 4. ima li tebe nesto sto ne ti stoi?????? :**

  ReplyDelete