Saturday, April 6, 2013

Сабота.. ден кога јас и мојата фамилија попладнето го користиме за  прошетка..и нормално јас да го искористам за некој фотографија за денешниот пост.
Интересниот шарен принт на хеланките ми даде идеа само со што да го надополнам денешниот изглед, широка окер маичка и лилаво сако. За жал немам целосни фотографии заради Сара (само се трчка по неа)...Но од фотографиите се надевам дека ќе ја добиете целокупната слика .
Имајте убав ден!!!

8 comments:

 1. Ja iame istata zolta tunika :)
  Preubavo,pozitivno i razigrano :)))

  ReplyDelete
  Replies
  1. :-) mnogu retko ja nosev.barem do sega :-):-):-) ama se naogja ...Fala :-)

   Delete
 2. Интересна дневна комбинација во пролетни јаки бои. Керкичката ти е права бомбона :*

  http://www.starduststain.com/

  ReplyDelete
 3. Сакото многу ми се допаѓа. Убава комбинација, хеланките и јас ги гледав, но беа пократки, супер што си начекала нормално должина.
  Малата кукла =)

  ReplyDelete