Wednesday, April 3, 2013

Уххх времето сеуште е врнежливо и облачно...па сето тоа ме наведе денешниот аутфит да биде комбинација со потемни бои (бордо и маслинеста)...кои мислам дека сепак се складни и си одговараат една на друга.
  Воведов една мала разиграност со тоа што различната распределеност на боите доведе до еден интересен кежуал аутфит, и мислам дека чадорчето случајно .. но совршено се вклопи и допринесе за уште поинтересни фотографии!!!
Имајте убав ден и понесете си чадор со себе!! :)8 comments:

 1. Ti gi sakam pantalonite :) a ovaa maslinesto zelena preubavo ti stoi, caodrceto plus-sovrseno! Od se ova, bi ja izdvoila tasnata, mi se dopaga i formata i bojata
  http://thedreamofstyle.blogspot.com/

  ReplyDelete
 2. aaaaaa bas e dobro se,neznam sto da kazam-sovrseno

  ReplyDelete
 3. Одлична е комбинацијата на боите, малку е есенска не е пролетна ама нема врска. Тој што ќе ја види сликава не знае кое годишно време е. :-) А оној позади со монтката, сам по себе кажува дека тебе ти е ладно и дека ти фали маслинест краток мантил рипс или кожа. ;-)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Neeee nego termometarot mu e rasipan :-):-):-)

   Delete