Sunday, April 7, 2013

Денешниот пост е за вчерашниот аутфит на Fashion Week Skopje на модната ревија на двете прекрасни креаторки Маја Кикириткова и Христина Деспотова кои со нивните креации ме оставија без здив!. За овој настан одбрав долга сукња во форма на риба која ја сошив пред самиот настан , додадов бела маичка и бидејќи не се одлучив за накит го додадов цветот, а белото сако на целата комбинација и даде еден поелегантен изглед. За жал сликите не се убави но временските услови беа непогодни за сликање :).
Имајте убав ден!!!


14 comments:

 1. Za suknjava nemam zborovi!Epten chic izgledas:))

  ReplyDelete
 2. Сирена! Кое тело го имаш, браво! :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Majka mi i tatko mi mi go dadoja malku da go pokoristam :-):-):-)

   Delete
 3. Преубаво ти стои овој сирена модел на сукња.

  http://www.starduststain.com/

  ReplyDelete
 4. Srcka moja-top model-pozgodna nemozhesh da bidesh!!!!!!!!!!!!

  ReplyDelete
 5. Леле какво тело држиш, секоја чест!!! Многу си ми убава. Сукњата преубаво ти стои :)

  ReplyDelete
 6. Ne da ti stoi ovaa suknja preubavo, nemam zborovi!

  ReplyDelete