Monday, April 22, 2013

Бидејќи и денес времето некако ми изгледа шашаво во денешниот аутфит ќе внесам малку појаки бои за да го задржам расположението во текот на денот. Туника - фустанче со многу интересен принт во комбинација од лилава, портокалова, розева и како рамка на сето тоа црна боја, доволно шарено што немав простор да додавам накит па како најголем детал ги искористив високите црни чизми. Погледнете ги сликите и уживајте во овај не толку сончев ден!

14 comments:

 1. Ete, znaev deka ste poveke bliznacki. Otsekogas imav cuvstvo deka so druga razgovaram postojano. Nekako ne mi se isti muabetite. Znaci konecno se razotkrivte.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mora da se podelam ne mi stiga vremeto so obvrskite moi..ama site se sobravme za fotosesija :-):-):-)

   Delete
 2. Сликите се прекрасни!! :))

  http://sanjaburgundy.blogspot.com/

  ReplyDelete
 3. И фустанот е преубав!! ;)

  ReplyDelete
 4. Prelepe su fotorafije i haljina je super :)

  ReplyDelete
 5. Првата слика е одлична!
  Ми се допаѓа фустанчето многу, убави бои.

  ReplyDelete
 6. Auuu sexy do bola si ;))Fustanceto e mnogu ubavo, i taman so cizmive si go uklopila ;)

  ReplyDelete
 7. Прекрасни фотографии :) Фустанчето/туниката е многу интересна, ми се допаѓа шарениот принт. Инаку, кај мене баш напротив, уживам во убавото време :))

  http://fashioncompilation.blogspot.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. Pa i ne e tolku loso ama na sabajle koga nema da vidam sonce :))..

   Delete