Monday, April 1, 2013

И време е за денешниот моден пост...Повторно под влијание на црно-белата комбинација ..но овој пат со најженствената боја според мене ..а тоа е Црвената..
 Шик блуза со принт на девојка во црно бели риги..Црвени пантолони и црбени високи потпетици..а ако ви застуди затоа што времето е шашаво носете си со себе црн џакет..
Имајте убав ден!!!!


14 comments:

 1. Вторите црвени се прекрасни. Досадна сум, знам, но од каде се?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Moram procent da baram od prodavnicite. .neznam kako se vika butikot ama e kaj mavrovka..

   Delete
 2. do sega tvoj najubav post Simona!! <3

  ReplyDelete
 3. Aj kolku se samo slatki vtoriot par cevli, prekrasni se, jas obozavam crvena, i sega se raduvam sto ke ja kombiniram pak vaka crno-belo-crveno :)
  http://thedreamofstyle.blogspot.com/

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mnogu ubava kombinavija e si crvena boja :-) ... Cevlite gi obozavam !!!

   Delete
 4. extra post!!! maickata top,od kade ti e??? :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Bluzickata mi e od leptokarija.. :-)

   Delete
 5. se e mnogu ubavo bluzata najveke mi se dopagja -jas sabajle pojdov do pevex nemase helanki :(

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tamu shto ke nacekas ..vednas se krevaat

   Delete
 6. Odamna si ja merkam maickava niz asos :)
  Mnogu interesna lezerna kombinacija, odlicno!

  ReplyDelete