Friday, April 26, 2013

BLACK & MINT

Добар ден! Времето веќе топло и на моменти да кажам веќе жешко :)... Па првиот корсет за оваа кодина веќе е облечен. Во денешниот пост ќе погледнете една комбинација на црно со монт. Црната боја носи во себе една темна-потешка нота и во комбинација со минт некако седолови еден нежен и романтичен изглед, и како еден убав детал на сето тоа е мин ланчето by Simona Petrovski кое може да биде и ваше :), еве како и тоа се вклопува во еден аутфит.
 Погледнете ги сликите кои се направени на една многу интересна локација во Скопје!
Имајте убав ден!!!


10 comments:

 1. Divna je ogrlica:)

  http://itsmetijana.blogspot.com/

  ReplyDelete
 2. Fustanot e mnogu ubav, a so mint dzemperceto izgleda mnogu nezno i slatko,a lanceto pa use tolku ja pravi celata ombinacija neodoliva :))

  ReplyDelete
 3. јас би ставила само потенко каивче, ради минт џемперчето.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ne moze zoshto se dvodelni a sukjnata e na krupen lastik :-):-)

   Delete
 4. mnogu si slatka ,mene me interesira lokacijata-kade e ova?

  ReplyDelete
  Replies
  1. voden park- aerodrom..ili kako i da se pisuva :)))

   Delete