Tuesday, April 2, 2013

Денешниот пост ќе биде за вчерашниот аутфит кој го подготвив за отварањето на модната недела во Скопје.. :))
И сеуште под импресии на моќноста на црно белата комбинација, ја продолжив и таа неделна шема.. но овој пат во една по елегантна а сепа шик варијанта.. Се надевам дека ќе ви се допадне..Имајте убаво пладне на овој врнежлив ден!!! :*


16 comments:

 1. prekrasna si iskomentirav i kaj anita na post :)

  ReplyDelete
 2. Одличен аутфит!

  ReplyDelete
 3. Симона потврдувам дека во живо изгледаше дури и поубаво од на слики.
  Апсолутно фантастична комбинација. Ми се допаѓа контрастот на ригите, вертикални и хоризонтални линии во еден аутфит е дефинитивно моден хит моментално.
  Црната кошула ја смирува комбинацијата, ја прави доста покласична и отмена, додека сребреното ланче е вистински погодок.
  Одлично.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ти благодарам :).. Сликите неможат за жал да ја прикажат харизмата на човекот .. се надевам ќе имаме можност да пиеме и кафенце заедно во ова ун=баво модно друштво! :)

   Delete
 4. Симона мислам дека си ги засенила сите таму. Една од покреативните комбинации кои ги видов воопшто од фотографиите. Блогерството е креативно, па колку и да е комбинацијава само црно-бела има во неа прилично и храброст и креативност.
  Од мене 10ка!

  ReplyDelete
 5. Great job styling this outfit.


  If you get a sec, please check out my latest post 'Paisley Pattern'. Thanks in advance.

  Sofia

  stylishlyinlove.blogspot.com

  ReplyDelete
 6. Прекрасна си!!! Целиот аутфит ми се допаѓа, трендот црно-бело одлично си го применила кај себе. Чевлите највеќе ми го задржаа вниманието, преубави се! Не дека другото не ми се допаѓа, се е на место, но чевлите ми се број 1 :)

  Поздрав,
  http://fashioncompilation.blogspot.com/

  ReplyDelete
 7. Морам да се сложам со Мери дека во живо уште поубаво изгледаше. Премногу ми се допадна аутфитот :)

  ReplyDelete